Sukcesy w rywalizacji lekkoatletów

W minionym tygodniu odbyła się rywalizacja szkół podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym. We wtorek wystartowali nasi chłopcy i ostatecznie zajęli dobre siódme miejsce i uzyskali kilka wartościowych wyników. Wiktor Kurzawski ustanowił trzy nowe rekordy PSSP: na 1000m z wynikiem 3:22,56s, na 60m z wynikiem 8,67s i w skoku w dal z wynikiem 4,28 cm. Bliski pobicia rekordu rzutu piłeczką palantową był również Bartosz Kubacha, ale warunki atmosferyczne nie pozwalały tego dnia na osiąganie bardzo dalekich rzutów. W składzie drużyny walczyli również: Marcin Janicki, Jan Dziabaszewski, Antoni Parafiński i Antoni Janowski.

Natomiast w środę rywalizowały dziewczęta i ostatecznie zajęły drugie miejsce wśród wszystkich szkół w Poznaniu! Uzyskały rekordowy dla naszej szkoły wynik 1105 punktów. Oprócz tego Jadwiga Wyrwińska pobiła rekord PSSP na 60 m z wynikiem 8,85s i rekord w skoku w dal z wynikiem 4,80m, a uzbierała aż 326 pkt. Wiktoria Drajer pobiła też rekord w rzucie piłeczką palantową o trzy metry i rzuciła 38m. Indywidualnie Jadzia zdobyła złote medale w skoku w dal i na 600 m, a srebrny na 60 m, natomiast Wiktoria srebrny medal w skoku w dal z wynikiem 4,70m. Dzielnie wspierały nasze rekordzistki Agnieszka Bajer, Emilia Olbińska, Anna Kolecka i Aleksandra Adamska.

Gratulacje!!!

Zapraszamy do galerii.