Literatura po niemiecku

W sobotę 31 maja odbył się II konkurs pięknego czytania poezji w języku niemieckim „Lesen gehen…”. Jego organizatorami są Poznański Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Biblioteka Niemiecka BU UAM Partner Goethe Institut w Poznaniu. Odważnie i z wrażliwością stosowną do treści prezentowanych  utworów wystąpili również uczniowie naszego gimnazjum: Pola Hammermeister z I a PGS oraz Dominik Kaczmarek z III a PGS. Konkurencja była bardzo duża. Wszyscy uczestnicy pokazali swoją postawą, iż są wrażliwi na piękno języka literackiego, potrafią publicznie wystąpić przed rówieśnikami i jury oraz prezentują wysoki poziom umiejętności czytania ze zrozumieniem, pamiętając o poprawnej wymowie i dykcji. Serdecznie im gratulujemy!

Zapraszamy do galerii.