Niecodzienni goście w naszej szkole

W poniedziałek 16.06.2014 r lekcja przyrody w klasie czwartej zamieniła się w pełne wzruszeń i radości spotkanie. Naszych uczniów odwiedziła pani Justyna Wiśniewska i trójka jej podopiecznych. Dla uczniów było to pierwszy kontakt z uroczymi afrykańskimi jeżami pigmejskimi, które są delikatne i bardzo sympatyczne. Ich opiekunka na co dzień zajmuje się hodowlą tych zwierząt i ma ich obecnie kilkanaście. Opowiedziała nam o różnicach pomiędzy jeżami afrykańskimi a europejskimi a także zapoznała nas z ich zwyczajami oraz poradziła jak właściwie się nimi opiekować. Uczniowie mogli głaskać te kolczaste maluchy oraz delikatnie brać je na ręce. Ponieważ zwierzęta te prowadzą nocny tryb życia, próbowały w naszych rękawach znaleźć przytulne schronienie na sen. Jeże bardzo chętnie prezentowały swoje walory i nie zwijały się w kłębek, co oznacza, że czuły się u nas bezpiecznie.

To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci !

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.