Panno święta, co Jasnej bronisz Częstochowy I w Ostrej świecisz Bramie! Wyprawa wileńska 3b PGS

Chciałoby się napisać, że gdyby urodzić się raz jeszcze to jeszcze w Wilnie. Klasa 3b postanowiła sprawdzić dlaczego to miasto tak przyciąga turystów. W stolicy Litwy zachwyca przede wszystkim piękna architektura, przyroda i duch Adama Mickiewicza, unoszący się nad miastem. Naszym przewodnikiem był ksiądz dyrektor Arkadiusz Szymczak, zwracał on uwagę na to, że Wilno jest ostatnim miastem zbudowanym w stylu zachodnim. Wilno jest fenomenem pod kilkoma względami. Na jednej ulicy zobaczyliśmy  np. kościoły katolicki, unicki i prawosławny. Obowiązkowo udaliśmy się pod Ostrą Bramę i na Rossę. Oprócz tego podziwialiśmy piękne panoramy  Wilna z Wzgórzy Trzech Krzyży i wzgórza Giedymina. Oczywiście nie mogliśmy pominąć miejsc związanych z Adamem Mickiewiczem, Juliuszem Słowackim czy Czesławem Miłoszem. Jeżeli chcecie dowiedzieć się skąd pochodzą słowa, że “człowiek ma prawo umrzeć, aczkolwiek niekoniecznie” namówcie bliskich na wyjazd do Wilna.

Zdjęcia wkrótce w galerii.