Wakacyjne podchody z przedszkolakami…

Kilka dni przed wakacjami, grupa przedszkolaków zaprosiła uczniów klasy drugiej liceum do zabawy. Licealiści przygotowali dla swoich młodszych kolegów zabawy integracyjne na terenie placu zabaw i boiska szkolnego. W zabawę włączyło się pięć grup, od trzylatków do sześciolatków. Mateusz z Markiem powitali każdą z grup, wprowadzając najmłodszych w wakacyjny nastrój – śpiewem i tańcami. U Kasi – mali odkrywcy budowali z różnych figur pojazdy, którymi można pojechać na wakacje. Podczas budowania odbywała się rozmowa o bezpieczeństwie na drodze. Po wykonanym zadaniu Kasia kierowała grupę do Janka, który sadzając dzieci wygodnie na kocu i poduszkach zadawał letnio – wakacyjne pytania. Po rozwiązaniu zagadek przyszedł czas na zrobienie czapeczek z kartek papieru. Ola i Weronika tłumaczyły dzieciom, dlaczego noszenie czapeczek latem jest bardzo ważne. Z czapeczką na głowie mali przedszkolacy wyruszyli do ostatniego już zadania. Na betonowej płycie boiska lub na kartce papieru rysowali swoje najpiękniejsze wakacje. Były góry i łąki, morze i jeziora, miasta polskie i zagraniczne. Pomysłów nie było końca. Jednak trzeba było się pożegnać. Być może za rok – znów powtórzymy wakacyjną zabawę…

Zapraszamy do galerii.