Ratajskie Igrzyska Olimpijskie

W dniach od 15 do 26 września trwają Ratajskie Igrzyska Olimpijskie. Bierze w nich udział 6 szkół podstawowych, 3 gimnazja oraz 4 licea ogólnokształcące. Uroczyste otwarcie Igrzysk nastąpiło 15 września w szkole podstawowej nr 20.
Reprezentanci Zespołu Szkół Salezjańskich (Jadwiga Wyrwińska, Wiktor Kurzawski, Antoni Parafiński i Marcin Pakuła), jako szkoły najbardziej utalentowanej sportowo wnieśli flagę olimpijską. 
W dotychczasowych rozgrywkach uczennice naszej szkoły podstawowej zdobyły złoty medal w turnieju unihokeja zwyciężając między innymi z SP 3 oraz SP 20. 
W Ramach Ratajskich Igrzysk Olimpijskich nasza szkoła była organizatorem biegów przełajowych dla dzieci z klas I-III. Szkoły Salezjańskie reprezentowali: Maria Stryczyńska, Maria Kulik, Elżbieta Abai, Joanna Cyfert, Agnieszka Cyfert, Agata Mieloch, Stanisław Parafiński, Paweł Mikołajczak, Adam Urbański, Maciej Gawron oraz Karol Wyrwiński. 
W piątek 19 września na terenach SP 20 odbyły się biegi na 60 metrów. Pomimo padającego przez cały dzień deszczu i bardzo śliskiej nawierzchni uczniowie naszej szkoły osiągnęli wiele sukcesów. Szkołę podstawową reprezentowali: Maria Rister, Maria Węgrzynowska, Natalia Chudziak, Karolina Miłkowska, Bruno Sabiniewicz, Szymon Wiśniewski oraz Marek Bąk. W konkursie gimnazjalnym wystąpiły: Weronika Koga, Maria Lutkowska, Zuzanna Wiśniewska oraz Weronika Wisoky, która wywalczyła czwarte miejsce. Chłopcy z gimnazjum zdobyli wszystkie miejsca na podium: złoto – Wiktor Kurzawski, srebro – Bartosz Kubacha, brąz – Adam Polus.
Skład drużyny uzupełniali Tomasz Bednarek oraz Antoni Cofta. Liceum reprezentowali: Aleksandra Ruciak, Magdalena Błaszków, Emilia Mąka, Julia Kubiak, Mateusz Kowalczyk, Etienne Brotier, Jakub Piasecki oraz Mateusz Lisiecki, który zdobył wywalczył złoto.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
Przed nami kolejny tydzień zmagań w ramach Ratajskich Igrzysk Olimpijskich. Życzymy kolejnych sukcesów!”  

Zapraszamy do galerii.