Rajd turystyczny na Dziewiczą Górę

W niedzielę 21.09.2014 r. grupa uczniów wraz z panią Agnieszką Maląg oraz panią Anitą Stawik wyruszyła na rajd turystyczny na Dziewiczą Górę, która znajduje się w Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka.

Uczniowie otrzymali mapy, którymi musieli się posługiwać aby dojść do celu. Po drodze samodzielnie podejmowali decyzje, co do kierunku marszu oraz zastanawiali się nad rozwiązaniem zagadek dotyczących tematyki rajdu, które otrzymali na początku wycieczki. Pod czujnym okiem opiekunów, uczniowie bez większych problemów dotarli na miejsce.

U podnóża góry, pani Anita Stawik przygotowała dla uczniów niespodziankę – zaproponowała im udział w zabawie Geocaching. Zadaniem uczniów było odnalezienie ukrytego skarbu za pomocą odbiornika GPS oraz wskazówek. Ukryta pod dębami skrzynka została odnaleziona!

Biorąc pod uwagę, że celem każdego rajdu turystycznego jest dobra zabawa oraz poznanie walorów przyrodniczo-kulturowych danego regionu, śmiało można uznać naszą wycieczkę za bardzo udaną.

Rajdy turystyczne będą organizowane w naszej szkole każdego miesiąca i już teraz serdecznie wszystkich zachęcamy do udziału! Więcej informacji wkrótce.

 

Zapraszamy do galerii