Spotkanie z panem Mariuszem Wiśniewskim

Ksiądz Bosko chciał, by młodzi ludzie byli wychowywani nie tylko na dobrych chrześcijan. Pragnął także, aby stali się uczciwymi obywatelami.

Nasza szkoła odpowiada na wyzwanie swojego patrona. Dba o rozwój życia religijnego i społecznego dzieci i młodzieży.
We wtorek (16 września) naszą szkołę odwiedził przedstawiciel władz miasta Poznania – Pan Mariusz Wiśniewski. Nasz gość zachęcił uczniów, by już teraz działali na rzecz miasta i okolicy, choć nie mają jeszcze praw wyborczych. Przekonywał, że mogą wysyłać różne petycje i prośby oraz uczestniczyć w Sejmiku Młodzieży.
Pan Mariusz Wiśniewski był otwarty na nasze pytania. Zadaliśmy ich sporo. Gimnazjaliści rozmawiali z politykiem o sporcie, systemie kart Peka i dużej liczbie galerii handlowych w Poznaniu.

Myślę, że Pan Mariusz Wiśniewski przekonał do działania wielu uczniów naszej szkoły, a jeszcze bardziej zmotywował tych, którzy już teraz są aktywni.

Autor Basia Sikora kl. 3B PGS

Zapraszamy do galerii.