Zrozumieć Afrykę…

Wcale nie jest tak łatwo. Przekonała się o tym klasa maturalna, która w piątek, 19 września posłuchała historii kilku młodych Zambijczyków, mieszkających i pracujących na ulicach Afryki. Wszystko, za sprawą zaproszonego gościa, pani Agnieszki Liberackiej, która za kilka dni, już po raz trzeci znajdzie się z Lusace, w domu misjonarzy, pomagających dzieciom ulicy.  To, co dla nas oczywiste – w Afryce jest zupełnie inne. Różnorodność dziecięcych historii, niekiedy tragedii przeplata się z radością zabawy i prostotą tańca.  Afryka zadziwia –  zachód słońca nad safari, słoń na drodze czy małpa w oknie, to nic, w porównaniu z dzieckiem, które „umorusane” błotem, radośnie – bawi się autobusem, skonstruowanym przez siebie ze zwykłego drutu. Czasem do szczęścia, potrzeba naprawdę niewiele.

Zapraszamy do galerii.