Kinowy wrzesień już za nami!

Premiera warta uwagi w minionym miesiącu to przede wszystkim “Miasto 44” Jana Komasy. Jest to produkcja przenosząca widzów w świat Powstania Warszawskiego. Już od samego początku film wzbudzał wiele różnych emocji i był skrajnie oceniany.

Nasi uczniowie mieli okazję sami się przekonać, jaka jest jego wartość. “Miasto 44” zrobiło wrażenie na gimnazjalistach. Nie można było oczywiście pominąć omówienia jego treści na lekcji języka polskiego.

Choć uczniowie potwierdzili, że filmowa sceneria często przypomina współczesne horrory, to przyznali, że warto było wybrać się do kina na tę niezwykłą lekcję historii.

We wrześniu wybraliśmy się również na seans promocyjny 32. Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Obejrzeliśmy film produkcji niemieckiej pod tytułem: “Wicher” (reż. Katja VON GARNIER), który przedstawia historię nastoletniej Miki. Dziewczyna z powodu problemów w szkole zostaje wysłana na wakacje do babci prowadzącej stadninę.

Jest to film o trudnych relacjach między pokoleniami, które poprawić może dzielona pasja i wspólny cel. W przypadku Miki i jej babci będzie to walka o niezwykłego konia o imieniu Wicher. Ten piękny wizualnie film to przykład dobrze zrealizowanego kina familijnego.

“Salezjańska Kamera” zaprasza na wspólny seans filmu 

“Bóg nie umarł” już 30 października!