Z wizytą na Olimpie…

Czy można pójść na randkę z Heraklesem?

Wyjątkowa powtórka z „Mitologii” w klasie pierwszej gimnazjum.

Mity greckie od zawsze fascynują, pociągają i inspirują twórców różnych dziedzin. Są bardzo ważnym elementem kultury. Interesują się nimi nie tylko artyści. Uczniowie naszej szkoły też odkryli w nich coś wyjątkowego…

To był niezwykły język polski – klasa zamieniła się na chwilę w teatr, kulisy i garderobę. Uczniowie przez kilka poprzednich lekcji z uwagą śledzili losy bohaterów mitologicznych. Nie było łatwo się z nimi rozstać, dlatego przedstawili te historie we współczesnej szacie – efekt był znakomity!

Wzięliśmy udział w talk-show Głos Olimpu, którego gościem specjalnym była Afrodyta. Nie zabrakło również Randki w ciemno z Heraklesem, który stanął przed trudnym wyborem tej jednej, wyjątkowej dziewczyny. Następnie obejrzeliśmy serial E jak Eros  i wysłuchaliśmy relacji na żywo z Olimpu.

Dziękuję klasie IA i B PGS za zaangażowanie i ciekawe przedstawienie tych mitologicznych historii. Tym, którzy wciąż nie mogą rozstać się z greckimi bogami i czasem wyobrażają sobie, jak funkcjonowałby świat, gdyby mogli oni istnieć we współczesnym świecie, polecam bardzo zajmującą serię książek Ricka Riordana Percy Jakson i bogowie olimpijscy.

Zdjęcia w galerii