Szkoła w lesie…

Zajęcia artystyczne w klasach gimnazjalnych odbywają się w ramach projektu „Leśne Przemiany” od początku września 2014 roku. Klasy gimnazjalne (2a i 2b) oraz licealne rozpoczęły prace nad zagospodarowaniem artystycznym korytarza szkolnego użytkowanego przez dzieci ze szkoły podstawowej w Zespole Szkół Salezjańskich w Poznaniu. Uczniowie rozpoczęli zadanie od szkiców poglądowych, stworzenia rysunków i analizy kolorystycznej projektów. Celem zajęć artystycznych jest opracowanie i wykonanie dekoracji wewnętrznej odnoszącej się do ukazania piękna polskiej przyrody.

Zdaniem uczniów:  “…taka inicjatywa to pomysł na urozmaicenie wystroju korytarza szkolnego. Daje też upust naszej ekspresji, uczy nas planowania i projektowania przestrzeni. Wzbogaca naszą wiedzę przyrodniczą a fakt, że robimy to dla najmłodszych, sprawia nam satysfakcję i radość.  Takie zajęcia to przyjemna odskocznia od ścisłych lekcji. Nasze malowidła mają za zadanie wzbogacić przerwy szkole, aby choć przez chwilę poczuć się jak na łonie natury”.

Uczniowie wzbogacają swoimi pomysłami zainicjowany projekt.

Czeka ich jeszcze po pracy konceptualnej, wybór i wykonanie malowideł.

Zapraszamy do galerii.