Studenci na lekcjach języka niemieckiego

W ramach współpracy z  Instytutem Filologii Germańskiej uczniowie z naszych szkół mają możliwość uczestniczyć w wykładach i warsztatach specjalnie dla nich przygotowanych przez kadrę akademicką. Czuwa nad tym pani dr Justyna Krauze – Pierz.

Pierwsze takie spotkanie w tym roku szkolnym odbędzie się 17 listopada i dotyczyć będzie historii dialektów, czyli wielu oblicz języka niemieckiego.

Czeka nas również wykład o Poznaniu w literaturze niemieckiej oraz o braciach Grimm i ich zasługach dla potomnych, a także o bajkach. Zawsze są to bardzo cenne zajęcia i już cieszymy się z tegorocznych.

Naszą szkołę odwiedzają również studenci (być może przyszli nauczyciele?) wraz z ich opiekunem, panią dr Marciniak, którzy obserwują lekcje języka niemieckiego.

W piątek 24.10. gościli na lekcjach w klasach IV i V. Uczniowie z tych klas pokazali, w jaki sposób można uczyć się języka obcego, a przy tym bardzo starali się zaprezentować od najlepszych stron: zdyscyplinowania, kultury, aktywności. I oby tak dalej!