Ścieżkami dawnego Poznania

W niedzielę 26.10.2014 r. odbył się drugi rajd turystyczny. Tym razem szukaliśmy śladów miasta Chwaliszewo, suchą nogą przeszliśmy przez stare koryto Warty oraz rozwiązaliśmy zagadki dotyczące dawnych mieszkańców naszego miasta.

Na trasę rajdu wybraliśmy jeden z questów wielkopolskich. Jest to gra, która toczy się w przestrzeni Starego Miasta w Poznaniu. Uczestnik zabawy wędruje z ulotką questową rozwiązując zadania i zagadki, które prowadzą do ukrytej skrzyni skarbów. Skarbem jest pieczęć, którą przystawia się na ulotce, jako poświadczenie przejścia questa.

W trakcie wyprawy wędrowaliśmy po miejscach pozornie znanych, a jednak pełnych niespodzianek i tajemnic. Rozwiązując zadania i zagadki odkryliśmy nowe oblicze znanego przecież nam miasta.

Nie zważając na coraz niższe temperatury powietrza, zapraszam gorąco na kolejny rajd w listopadzie!

Zapraszamy do galerii.