Profilaktyka a Ty… czyli co Ty możesz zrobić?

27 października kilkoro uczniów naszej szkoły wzięło udział w castingu organizowanym przez Komendę Główną Policji w Poznaniu.

Poniedziałkowy casting i trzy dni prób doprowadziły do końcowego efektu zmagań – prezentacji przedstawienia „SEKRET”, które wśród młodzieży i dorosłych wywołało ogromne poruszenie. Wszyscy zrozumieliśmy, jak goniąc za czymś –  łatwo można stracić to, co jest ważne.

Wśród 55 aktorów na scenie mogliśmy zobaczyć reprezentację naszego gimnazjum – Piotra Cieślika i Jana Kolanowskiego oraz Kasię Domańską, uczennicę klasy 2 PSLO.

Kilka ciekawych słów usłyszeliśmy od insp. Grzegorza Jacha, prowadzącego galę oraz zaproszonych gości, pani Teresy Piotrowskiej – Minister Spraw Wewnętrznych i pani Elżbiety Walkowskiej – Wielkopolski Kurator Oświaty.

Przedstawienie było zapoczątkowaniem działalności poznańskiej grupy „PATOWSKIEJ” oraz inauguracją akcji profilaktycznej, która ma na celu promowanie życia bez używek.