Słówko na dobry początek tygodnia…

“Bądź radosny, ale niech to będzie radość szczera, wypływająca ze świadomości wolnej od grzechu.”
Radość to słowo kluczowe w duchowości salezjańskiej, obok trzech filarów systemu prewencyjnego: miłości, religii i rozumu.
Święty Jan Bosko mówił często do młodych: “Bądź zawsze radosny!” – to jest prawdziwa świętość. Od niego pochodzi też najprostszy egzorcyzm: “Szatan boi się ludzi radosnych!”. Radość w jego wydaniu nie oznacza ciągłego uśmiechu na twarzy. Radość to postawa ducha, nastawienie wobec życia. To patrzenie na to, co dobre, co pozytywne i na tym budowanie swojego życia, swojego świata.
W przekonaniu Księdza Bosko człowiek radosny to człowiek czystego serca, czyli człowiek, który troszczy się nieustannie o trwanie w łasce Bożej.
Kochani, w tym tygodniu życzę Wam, abyście wszyscy chętnie z radością służyli Bogu i bliźniemu nawet pośród przeciwności. Dobrego tygodnia:)