Październikowy seans filmowy

Podobno dobry film to taki, który nie pozostawia widza obojętnym, zmusza go do refleksji i sprawia, że myśli się o nim jeszcze długo po wyjściu z kinowej sali. Możemy zatem śmiało powiedzieć, że uczniowie klasy I b i członkowie Salezjańskiej Kamery zaproponowali swoim widzom właśnie taką produkcję.

Pierwsze w tym roku szkolne spotkanie filmowe miało miejsce pod koniec października. I choć nie dysponujemy profesjonalną salą kinową, udowodniliśmy, że to nie jest najważniejsze. Sala 104 pełniła tymczasowo tę rolę. Szybko zapełniła się uczniami.

Niektórzy nie wyobrażają sobie seansu bez popcornu. Organizatorzy zadbali o amatorów “kinowego chrupania”. Chętni mogli kupić przekąskę przed rozpoczęciem seansu. Pieniądze, które zostały w ten sposób zarobione, uczniowie przeznaczą na opłacenie wejść do muzeów w czasie wycieczki klasowej.

Kiedy widzowie rozsiedli się wygodnie i nieśmiało zaczęli zajadać popcorn, przedstawicielka Salezjańskiej Kamery przybliżyła przybyłym uczniom, co za chwilę obejrzą. Uczestnicy seansu otrzymali profesjonalną informację o twórcach filmu “Bóg nie umarł” i jego ewangelizacyjnym przesłaniu.

Nie zdradzamy akcji, by nie zniechęcać tych, którzy będą chcieli obejrzeć film. Gwarantujemy, że zrobi wrażenie. A kiedy już otrząśniecie się z zamyślenia, przyjdźcie na kolejny seans Salezjańskiej Kamery, który odbędzie się już w listopadzie. Jesteśmy pewni, że wyjdziecie z sali filmowej usatysfakcjonowani i znacznie bogatsi, bo sztuka to wielki skarb.

Zobaczcie jak było: