Szkolne Salezjanie koło PCK z wizytą w przedszkolu

W dniu 13.11.2014 osiemnastu wolontariuszy ze Szkolnego Salezjańskiego koła PCK odwiedziło sąsiadujące z naszą szkołą Przedszkole nr 124. Podzielenie na pięć grup, dla wszystkich przedszkolaków jednocześnie, przeprowadziliśmy pogadanki na temat wolontariatu oraz bezpiecznych zabaw. Przedszkolaki dowiedziały się jak mogą być wolontariuszami każdego dnia oraz jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa podczas zabawy.

Dzieci chętnie uczestniczyły w naszych zajęciach, niekiedy rozbawiając nas do łez swoimi pytaniami. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał od nas drobne upominki ufundowane przez Wielkopolski Zarząd PCK oraz Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

Poczęstowani przez dzieci cukierkami wróciliśmy do szkoły w doskonałych nastrojach, planując już kolejne spotkanie z przedszkolakami!

Zapraszamy do galerii!