Wspólne świętowanie

12 listopada 2014 po raz trzeci w niedługiej jeszcze historii poznańskich szkół salezjańskich przeżywaliśmy Wieczór  Patriotyczny związany z Świętem Niepodległości. Przygotowania do niego zaczęły się już w czasie letnich wakacji,

kiedy grupa entuzjastów z klasy 2 PSLO zaczęła się spotykać, by ułożyć i przećwiczyć dwa efektowne tańce narodowe,  które miały uświetnić tę uroczystość: poloneza i mazura. Jesienią w przygotowania włączyła się klasa 1 PSLO ćwicząc pieśni patriotyczne.

Wielki wkład mieli zwłaszcza muzycy – instrumentaliści, w tym roku wyjątkowo bogato uzupełniający śpiewy.

Nad całością strony muzycznej czuwała pani Arleta Lehwark, przygotowując także znakomite uzupełnienie wieczoru w postaci koncertowo wykonanych pieśni szkolnego chórku. O piękną dekorację holu, w którym odbyła się nasza uroczystość, zatroszczyła się pani Lidia Cieśla-Bąkiewicz.

Największą radość sprawili nasi goście, którzy licznie przybyli, ciepło przyjęli przygotowany przez uczniów program i chętnie włączali się we wspólne śpiewy.

Dziękujemy wszystkim za pracę włożoną w przygotowanie uroczystości,  a przede wszystkim za wspólne świętowanie!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z Wieczoru Patriotycznego: