Słówko na dobry początek tygodnia

„Najświętsza Maryja Panna jest niepokalana i nienawidzi wszystkiego co sprzeczne jest z czystością” – św. Jan Bosko

W poniedziałek 8 grudnia  przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To właśnie tego dnia 1854 papież Pius IX ogłosił dogmat o Niepokalanym poczęciu  Najświętszej Maryi Panny. Z kolei 8 grudnia 1859 Ksiądz Bosko wezwał do siebie swoich najbliższych i najbardziej oddanych współpracowników. Podzielił się z nimi swoimi planami założenia Zgromadzenia Salezjańskiego.
W tradycji salezjańskiej tego dnia pali się listy napisane do Matki Bożej, aby „wysłać” je do Nieba. Najświętsza Maryja Panna zajmowała szczególne miejsce w życiu Księdza Bosko często powtarzał „We wszystkim jesteśmy dłużnikami Maryi. Nasze  największe domy miały swój początek i spełnienie w dniu Niepokalanej”.
Tak jak Ksiądz Bosko i św. Jan Paweł  II powinniśmy swoje życie zawierzyć Maryi.
„Totus Tuus ego sum et omnia mea Tua sunt. Accipio Te in mea omnia. Praebe mihi cor Tuum, Maria. (Jestem cały Twój i wszystko, co moje, do Ciebie należy. Przyjmuję Ciebie całym sobą. Daj mi Swoje serce, Maryjo).