Nasze pasje …

Mistrzowie Polski uczniowskich klubów sportowych – UKS „16” Gigant Poznań wkroczyli w główną fazę przygotowań do sezonu. Wraz z kadrą trenerską przebywali od 8 do 15 listopada na lodowcu Kitzsteinhorn koło Kaprun w Austrii, szlifując formę w warunkach zimowych. Treningi w grupach szkoleniowych przebiegły bez zakłóceń i wypadków. Do południa zawodnicy ćwiczyli na trasie slalomu giganta, a po południu grupy zaawansowane trenowały na najtrudniejszej trasie lodowca, wszystko prawie 3000m n.p.m.!

Wcześniej mogli korzystać tylko z sztucznego stoku Malta Ski, na którym treningi rozpoczęli już we wrześniu.

Jednym z zawodników klubu, jest Stanisław Gardzielewski, uczeń kl. IC gimnazjum. Rozpoczynał jako 5 latek, dziś ma na swym koncie wiele indywidualnych (m.in. złoto w Mistrzostwach Wielkopolski, brąz na Mistrzostwach Polski Family Cup) i grupowych (3-krotny Drużynowy Mistrz Polski z UKS16Gigant) sukcesów.

W nowym sezonie życzymy mu sięgnięcia po kolejne medale!