Berlin 2014

29 listopada, jak co roku, niektórzy uczniowie naszej szkoły udali się na podbój Berlina. Wcześnie rano autokar ruszył spod szkoły i bez większych problemów dotarliśmy do stolicy Niemiec. Już około godziny 10 ruszyliśmy w trasę. Pierwszym punktem programu było Muzeum Historii Naturalnej. Uczestnicy wycieczki mieli okazję przypomnieć sobie skład układu słonecznego, obejrzeć bardzo realistyczne modele różnych zwierząt czy zakonserwowane w formalinie organizmy, które cieszyły się chyba największą popularnością. Następnie grupa udała się do innego z berlińskich muzeów aby podziwiać przywiezioną prosto z British Museum wystawę o Wikingach. Dowiedzieliśmy kilku ciekawych faktów o skandynawskich wojach, poznaliśmy ich kulturę, obejrzeliśmy modele łodzi, broń oraz biżuterię. Ci bardziej odważni zdecydowali się przebrać w tradycyjny strój Wikingów. W końcu przyszedł czas na długo wyczekiwany spacer po berlińskich Weihnachtsmarktach. Posmakować można było pysznych owoców w czekoladzie i lukrze albo spróbować tradycyjnego Currywurst. Tuż przed wyjazdem, zobaczyliśmy wizytówkę Berlina – Bramę Brandenburską w nocnej aurze. Stolicę Niemiec opuszczaliśmy z żalem, mając jednak nadzieję na powrót za rok.

Zapraszamy do galerii.