Unihokej uczy, bawi, wychowuje

W sobotę 6 grudnia w Gnieźnie odbył się turniej mixtów, czyli drużyn złożonych z dziewcząt i chłopców. Był to turniej kończący udział naszej szkoły w programie pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Unihokeja „ Unihokej uczy, bawi, wychowuje”.

Naszymi rywalami były drużyny z całej Wielkopolski, a pierwszym była drużyna UKS Ziółka Klęka. Zaczęliśmy od straty bramki, ale z każdą minutą graliśmy lepiej i szybko odrobiliśmy straty i mecz wygraliśmy 4:1. W drugim rywalizowaliśmy z bardzo dobrze grającą drużyną SP Wrząca Wielka. Mimo walki od pierwszego do ostatniego gwizdka ulegliśmy im 8:1. Jedno zwycięstwo umożliwiło nam awans do półfinału w którym graliśmy z UKS Jarząbki. Mecz był niezwykle zacięty i emocjonujący i zakończył się naszą przegraną 3:2.

W meczu o trzecie miejsce zagraliśmy z Dziewiątką Konin. Byliśmy w tym meczu wyraźnie lepsi i po bramkach naszych zawodników i zawodniczek zwyciężyliśmy 6:3. Dzięki temu zajęliśmy trzecie zasłużone miejsce i odebraliśmy puchar oraz medale ufundowane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Skład drużyny:

Maja Gosławska, Anna Kolecka, Agnieszka Bajer, Maria Wyrwińska, Maria Kubzdela, Hubert Jaźwicki, Kacper Jaźwicki, Antoni Syrysko, Szymon Wiśniewski, Marek Bąk.

Zapraszamy do galerii.