“Zima wasza – wiosna nasza”

13.12.2014 r., w 33 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w grze miejskiej “Zima wasza – wiosna nasza”. Wcielając się w rolę opozycjonistów Solidarności, wykonywaliśmy wiele zadań “zleconych” nam przez Centralę – drukowaliśmy ulotki i gazetki antykomunistyczne, uczestniczyliśmy w odsłuchu opozycyjnych komunikatów radiowych oraz odpowiadaliśmy na liczne pytania historyczne. Cały czas musieliśmy jednak bacznie rozglądać się dookoła siebie, gdyż podobnie jak w latach 80-tych, po mieście krążyły patrole Milicji, ZOMO oraz SB, które próbowały pokrzyżować nam nasze plany.
Po 6-ścio godzinnej walce z minionym systemem, wszyscy uczestnicy gry zebrali się na placu im. A.Mickiewicza, aby pod Poznańskimi Krzyżami uczcić pamięć wszystkich tych, którzy ponad dwadzieścia lat temu walczyli o wolność naszą i naszej Ojczyzny. Zapaliliśmy znicze oraz porozmawialiśmy ze świadkami oraz bezpośrednimi uczestnikami tamtych wydarzeń.