Szkocja – wycieczka do kraju dud, zapierających dech w piersiach krajobrazów …

Szkocja – wycieczka do kraju dud, kraciastych kiltów, whisky,

zapierających dech w piersiach krajobrazów,

średniowiecznych zamków

14-23.06.2015r. 

Ramowy program wycieczki:

1 dzień – 24:00 wyjazd sprzed szkoły i przejazd do Holandii.

2 dzień – przyjazd do Amsterdamu w godzinach rannych, zwiedzanie miasta, następnie zaokrętowanie i nocna przeprawa promowa do Szkocji.

3 dzień – rano przypłynięcie do Newcastle, przejazd do Edynburga – zwiedzanie stolicy Szkocji /nowe i stare miasto, Royal Mile, Edynburg Castle/. Następnie przejazd do Stirling – miasta zbudowanego wokół leżącego na wulkanicznej skale zamku Stirling Castle będącego świadkiem wielu wspaniałych i dramatycznych wydarzeń z historii Szkocji. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd na północ przez malowniczy region Pitlochry do typowej szkockiej destylarni Edradour – poznamy tajniki tradycyjnej sztuki destylacji wybornej single malt whisky. Następnie przejazd do Inverness, największego miasta w północnej, górskiej części Szkocji. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – śniadanie, przejazd wzdłuż tajemniczego jeziora Loch Ness, poznanie historii słynnego potwora, rejs statkiem po jeziorze, spacer do ruin zamku Urquhart Castle. Przejazd przez góry Grampian z widokiem na Ben Nevis 1344m n.p.m – najwyższy szczyt Szkocji i Wielkiej Brytanii i dalej przez Glencoe – przepiękną „dolinę łez” będącą wizytówką Szkocji. Przyjazd do Glasgow. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Glasgow – największego miasta Szkocji /średniowieczna katedra i George Square – reprezentacyjny plac miasta z wiktoriańskim XIX w. ratuszem/. Przejazd do Manchasteru /stadion przy Old Trafford/, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd do „krainy Szekspira”, zwiedzanie zamku Warwick, a następnie zwiedzanie Stratford-upon-Avon, miasta narodzin i śmierci Wiliama Szekspira. Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – śniadanie, przejazd do Canterbury – miasta będącego siedzibą arcybiskupstwa. Zwiedzanie Katedry wpisanej do księgi Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po południu przeprawa z Dover do Calais. Obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – po śniadaniu przejazd do Brugii zwanej „Wenecją Północy”, spacer ze zwiedzaniem centralnego Placu Markt, Bazyliki Przenajświętszej Krwi. Ok. 14:00 wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do Poznania w godzinach nocnych.

Koszt: 2350 zł + ok.60 funtów /przy 43 osobach płacących/.