Dwie drużyny już w finale!

13 stycznia w hali sportowej w Krzesinach odbyły się turnieje półfinałowe Mistrzostw Poznania w Unihokeju dziewcząt szkół podstawowych i gimnazjalnych. Najpierw mecze rozegrały młodsze dziewczęta, które rywalizowały kolejno z SP 25, SP 5 i SP 45. Tylko w pierwszym meczu musieliśmy uznać wyższość rywala i przegraliśmy 2:1, ale warto podkreślić, że przy lepszej skuteczności w ataku jesteśmy w stanie wygrać z tą drużyną. Z „Piątką” mecz był już zdecydowanie łatwiejszy i już w pierwszych minutach meczu Maja Gosławska strzeliła bramkę. Dzięki temu grało nam się lepiej i spokojnie wygraliśmy. W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z SP 45 i początkowo mieliśmy dużą przewagę. Prowadziliśmy 2:0, ale w drugiej tercji rywalki zdobyły bramkę kontaktową i zrobiło się nerwowo. Mieliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji do strzelenia bramki, ale skuteczność tego dnia nie była naszą silną bronią. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 i mogliśmy cieszyć się z awansu do Finału Mistrzostw Poznania po rocznej przerwie.

Tuż po zakończeniu rywalizacji szkół podstawowych do rywalizacji przystąpiły gimnazjalistki. Już po pierwszym wygranym 4:1 meczu z Gimnazjum nr 9 wiedzieliśmy, że mamy zapewniony awans. Ale nasze dziewczyny nie miały zamiaru odpuszczać meczu z Gimnazjum nr 29 i wygrały go 7:4. Zdecydowanie najlepszą naszą zawodniczką była Martyna Manicka, która zdobyła większość bramek dla naszej drużyny, a podporą naszej obrony była Ewelina Wajnert.

Teraz przed dziewczynami czas na przygotowanie do finałów, w których celem będzie walka o złote medale!

Skład PSSP: Maria Kubzdela, Maja Gosławska, Anna Kolecka, Agnieszka Bajer, Maria Wyrwińska, Martyna Wawrzyniak, Magdalena Mołoń, Zosia Wawrzyniak, Karolina Miłkowska, Basia Brzezińska.

Skład PGS: Magdalena Pakuła, Martyna Manicka, Weronika Wisoky, Jadwiga Płuciennik, Jadwiga Wyrwińska, Ola Sucharska, Monika Michniak, Marta Wiśniewska, Ewelina Wajnert i Basia Binczewska.