Uczniowie naszej szkoły w roli prezenterów prognozy pogody

Widzimy ją każdego dnia. Trwa tylko kilka minut. Wydaje się, że to nie jest trudne zadanie. Po prostu stanąć przy mapie i powiedzieć kilka słów. No właśnie… tak się tylko wydaje.

Świat mediów mieliśmy okazję poznać już z wielu stron. W minioną sobotę pani Celestyna Grzebyta pokazała nam jak wygląda realizacja prognozy pogody. Odwiedziliśmy redakcję „Teleskopu” i tam odkrywaliśmy kolejne tajemnice prezentacji w mediach. Nie można stanąć przed kamerą z marszu. Zobaczyliśmy przygotowania do wystąpienia przed nią.

Bardzo ważny jest odpowiedni makijaż. Ma on nie tylko zakrywać ewentualne niedoskonałości, ale przede wszystkim dobrze prezentować się w obiektywie. Kiedy już prezenterka jest odpowiednio przygotowana, może przystąpić do dzieła.

Przekonaliśmy się, że mapa z informacjami o pogodzie, którą tak dobrze znamy z telewizji wcale nie wygląda tak samo na żywo. Znajduje się ona z boku. Pogodynka nie ma możliwości, by korzystać z niej bezpośrednio. Nie widzi jej tak dokładnie. Przede wszystkim z tego powodu zapowiadanie pogody nie jest łatwe.

Trzeba stanąć w odpowiednim miejscu, by nie zasłaniać widzom mapy, precyzyjnie wskazywać omawiany obszar, przejść na drugą stronę i pamiętać, by zmienić rękę, czy złączyć palce dłoni. Nawet takie niuanse są istotne. Przecież wszystko musi wyglądać estetycznie.

Nie zabrakło także ćwiczeń praktycznych. Sami mogliśmy spróbować swoich sił jako prezenterzy pogody – to wyjątkowe doświadczenie! Czasem trudno było opanować stres, pamiętać o wzorowej dykcji i kontakcie z widzami. I jeszcze te wszystkie istotne drobiazgi…

Było kilka potknięć, ale spisaliśmy się całkiem nieźle. Zdaliśmy egzamin. Jako młodzi  prezenterzy pogody możemy Państwa poinformować, że jutro zachmurzenie duże, wiatr silny i porywisty. Temperatury ujemne. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać, ale nie pozwólmy, by to wpłynęło na nasz nastrój. On przecież zawsze może być znakomity i nawet najgorsza pogoda tego nie zmieni!

Link do artykułu o pogodzie TUTAJ

Zapraszamy do galerii.