Słówko na uroczystość św. Jana Bosko

Kochani Byli Wychowankowie!
W sobotę 31 stycznia kolejny raz świętowaliśmy dzień narodzin dla nieba św. Jana Bosko. Wielkiego Ojca i Nauczyciela młodzieży. Uroczystość ta, to  czas refleksji, moment zastanowienia. Kim dla mnie jest Ksiądz Bosko? Co wniósł w moje życie?
Matka Teresa z Kalkuty powiedziała o św. Janie Bosko:„Ksiądz Bosko miał wspaniałe serce dla biednych, widział w nich Jezusa… Wiedział, że to, co czyni dla tych uliczników, czyni dla Jezusa”. Natomiast św. Jan Paweł II :„Święty Jan Bosko jest ojcem i nauczycielem młodzieży. Jego niezwykły sekret polegał na tym, że nie zawiódł nigdy najgłębszych pragnień młodzieży”.
A co  Ty napiszesz w tym miejscu, na papierze lub w myśli?
Kochani Byli Wychowankowie za przykładem św. Jana Bosko nieście zawsze wiarę, światło i pokój tam, gdzie samotność rodzi nędzę. Dobrego tygodnia!