Spotkanie z poetką

W miniony poniedziałek znakomita polska poetka Julia Hartwig została przyjęta w poczet doktorów honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Następnego dnia mieszkańcy naszego miasta mieli możliwość spotkać się z nią w Bibliotece Raczyńskich. Z okazji tej skorzystała grupa uczniów PSLO z klasy drugiej i pierwszej. Oprócz słuchania utworów z różnych okresów twórczości w wykonaniu samej poetki, mogliśmy poznać jej refleksje o kulturze, współczesności i różnych dziedzinach sztuki.
Uczestnik tego wieczoru napisał: “Spotkanie z panią Julią Hartwig było wspaniałym doświadczeniem. Mogłem na własne oczy zobaczyć i usłyszeć osobę, która współtworzy kulturę i jest częścią świata, którego już nie ma. Nie da się tego opisać słowami.” (Jan Dyczko, 2 PSLO).
Więcej o wrażeniach z tego spotkania będzie się można dowiedzieć czytając wypowiedzi uczniów, zamieszczone w najnowszym numerze licealnej gazetki “Bez Tytułu” – już wkrótce.