Z wizytą w nietypowym muzeum.

Za cel kolejnego rajdu turystycznego wybraliśmy Muzeum Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera. Ten wybitny pisarz i podróżnik zgromadził w jednym z puszczykowskich domów wspaniałą kolekcję pamiątek z całego świata. Oprowadzani po muzeum przez jego syna, mogliśmy podziwiać między innymi afrykańskie maski, wspaniałą kolekcję pająków i motyli a także elementy ubioru ludzi ze wszystkich kontynentów. Przewodnik pokazał nam również zasuszone mrówki, które w Afryce są ulubioną przekąską.

W przydomowym ogrodzie czekały na nas liczne repliki największych atrakcji z całego świata. Mogliśmy wejść na naturalnej wielkości kopię statku, którym Krzysztof Kolumb wyruszył na podbój nowych lądów, przyjrzeć się z bliska ogromnemu posągowi buddy oraz poczuć specyficzną atmosferę panującą we wnętrzu piramidy. Dodatkową atrakcją były dwa psy właścicieli, których towarzystwo bardzo nas rozbawiło.

Droga powrotna wiodła nas nadwarciańską ścieżką przez Wielkopolski Park Narodowy.

Już niemal tradycją naszych rajdów stało się poszukiwanie skarbów i zabawa w geocaching. Tym razem nasi uczniowie odnaleźli dwie dobrze schowane skrzynki!

Zapraszamy do galerii oraz do udziału w następnych rajdach turystycznych!