Lekcje muzealne w Muzeum Narodowym

W grudniu, przed świętami, uczniowie klasy 1 PSLO uczestniczyli w lekcjach muzealnych w Muzeum Narodowym oraz Muzeum Powstania Wielkopolskiego. W pierwszym z nich mieliśmy okazję wysłuchać wykładu dotyczącego sztuki polskiej w okresie dwudziestolecia międzywojennego, połączonego z analizą symboliki obrazów m.in. Tadeusza Makowskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza czy Stanisława Kubickiego. Natomiast w Muzeum Powstania Wielkopolskiego najpierw obejrzeliśmy dokumentalny filmu biograficzny o Stanisławie Taczaku, pierwszym dowódcy powstania, a następnie zostaliśmy oprowadzeni po wystawie, która dotyczyła nie tylko wydarzeń z 1918 i 1919 roku, ale również tradycji niepodległościowych Wielkopolski z XIX wieku. Duże wrażenie zrobiła na nas ta część wystawy, na której przedstawione zostały pamiątki historyczne i militaria z początku XX wieku.

Zapraszamy do galerii.