Przeżyjmy to jeszcze raz…

Przebrzmiały już dźwięki koncertu polsko – niemieckiego zespołu młodzieży z naszych salezjańskich szkół oraz z gimnazjum w Poczdamie, ale wspomnienia po tym wydarzeniu ciągle powracają…

Uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół spędzili pracowicie cztery dni i wypełnili ściany domu rekolekcyjnego w Zaborówcu muzyką, rozmowami, wymianą doświadczeń i radością ze wspólnego muzykowania.   W tym czasie przygotowali kilka utworów pod dyrekcją p. prof. Jerzego Główczewskiego i przedstawili je podczas audiencji u Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego na corocznym kolędowaniu oraz w szkole, w ostatnim dniu warsztatów muzyczno – językowych. Oprócz intensywnej pracy czas wypełniły też inne atrakcje: zwiedzanie katedry poznańskiej, Starego Rynku, barokowego pałacu w Rydzynie, podchody ze skomplikowanymi zadaniami, dyskoteka czy kąpiel w Termach Maltańskich.

To już czwarte spotkanie młodzieży w ramach wymiany polsko – niemieckiej. I tradycyjnie mogło dojść ono do skutku dzięki życzliwości wielu osób, w tym dyrekcji naszej szkoły, oraz wsparciu finansowemu, m.in. Rady Rodziców i organizacji Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz merytorycznym wskazówkom Stowarzyszenia Chrześcijańskich Dzieł Wychowania. W imieniu wszystkich uczestników warsztatów muzyczno – językowych serdecznie dziękujemy!

Organizatorki warsztatów: Arleta Lehwark i Beata Gizelska

 

 

Relacja foto w galerii – zapraszamy.