Słówko na dobry początek tygodnia

“Nikt nie jest odpowiedni do wydawania rozkazów, jeśli nie potrafi być posłuszny”
                                                                                                 św. Jan Bosko
Posłuszeństwo kojarzy się zazwyczaj z relacją dziecko – rodzic lub z dyscypliną zakonną. Jednak posłuszeństwo w wymiarze naszej wiary zajmuje bardzo ważne miejsce. Bez posłuszeństwa nie ma chrześcijanina. Posłuszeństwo to świadomość wiary, zaufanie Bogu, życie we wspólnocie, którą tworzy ciało Chrystusa. Ksiądz Bosko w tym tygodniu również chce zwrócić nam szczególną uwagę na posłuszeństwo.
Kochani Byli Wychowankowie!
Pamiętajcie, że jeśli chcecie wydawać komuś polecenia, sami musicie potrafić spełniać prośby innych. Dobrze wiemy, że nie jest to łatwe. Nie poddawajcie się! Zaufajcie Bogu, a na pewno będzie wam lżej. Dobrego tygodnia!