“Szczęśliwe wydarzenie” zwyciężyło!

W środę 1 kwietnia w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbył się finał konkursu na najlepsze przedstawienie teatralne poznańskich szkół ponadgimnazjalnych.
W finale uczestniczyły zespoły teatralne, które wcześniej w głosowaniu internetowym osiągnęły najlepsze wyniki, czyli przedstawiciele I LO im. K. Marcinkowskiego, XVII LO i nasza Licealna Grupa Teatralna. Okazało się, że werdykty jury oraz zgromadzonej na gali finałowej widowni są takie same: pierwsze miejsce przyznano Publicznemu Salezjańskiemu Liceum Ogólnokształcącemu!
Pracę nad naszym zwycięskim spektaklem rozpoczęliśmy już na początku roku szkolnego i jego pierwsza wersja została wystawiona w listopadzie 2014 roku. Jesienią pojawiła się możliwość wzięcia udziału w konkursie, ale ponieważ jego finał miał być dopiero wiosną, ze składu zespołu wycofało się troje maturzystów, a na ich miejsce doszły  osoby z klas 2 i 1 PSLO. W lutym organizatorzy konkursu nagrali nową wersję przedstawienia i umieścili ją na YouTube. Dzięki wielkiemu zainteresowaniu bardzo licznych przedstawicieli Zespołu Szkół Salezjańskich oraz wielu naszych przyjaciół zdobyliśmy ponad 1700 głosów i znaleźliśmy się wśród finalistów. Do ostatniego etapu przygotowywaliśmy się na warsztatach teatralnych prowadzonych przez pana Arnolda Pujszę, aktora Teatru Muzycznego. To było wspaniałe doświadczenie – pan Pujsza w czasie wielogodzinnych ćwiczeń pokazał naszym aktorom, jak lepiej, wyraziściej i z większą swobodą wchodzić w rolę i przekazywać niełatwy tekst Sławomira Mrożka.
W dniu finału aktorzy LGT mogli przeprowadzić swoją próbę generalną na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu, przy okazji poznając to miejsce od strony kulis (i garderoby).
Gdy nadszedł finałowy wieczór, cały nasz zespół nasłuchiwał z garderoby, jak odbierane są spektakle pozostałych szkół. Na końcu przyszła nasza kolej. Dzięki wielkiej pracy wykonawców, ogromnej pomocy warsztatowej pana Arnolda Pujszy, ale także dzięki żywym i bardzo życzliwym reakcjom widowni, spektakl “Szczęśliwe wydarzenie” okazał się naprawdę szczęśliwy. Aktorzy wypadli wspaniale, a wspólna radość naszych bliskich, uczniów i nauczycieli szkół salezjańskich oraz wszystkich naszych przyjaciół, zgromadzonych na widowni Teatru Muzycznego, była dopełnieniem zwycięstwa Licealnej Grupy Teatralnej.
W finałowym przedstawieniu udział wzięli:
aktorzy – Marta Rister, Mateusz Kowalczyk, Franciszek Cofta, Michał Piechota, Łukasz Kowalczyk;
niewidoczni, ale niezbędni, czyli “backstage” – Weronika Śliwińska, Aniela Dmochowska, Julia Kubiak i reżyser Anna Kukorowska

Zapraszamy do galerii.