Kolejny sukces hokeistek

Kolejny medal zdobyły nasze hokeistki, ale tym razem były to dziewczęta ze szkoły podstawowej. Ten srebrny medal wywalczyliśmy mimo sporych przeszkód bo tydzień przed turniejem okazało się, że połowa drużyny nie może zagrać w finale. Na szczęście udało się uzupełnić skład i nawiązać walkę z najlepszymi drużynami w Poznaniu.

W pierwszym meczu z SP 85 bardzo dobrze zaczęliśmy i po pierwszej tercji było 3:0. Mecz ostatecznie zakończył się naszą wygraną 4:1, a bramki zdobywały: Ania Kolecka, Maja Gosławska, Ania Bąk i Agnieszka Bajer. Później dziewczęta stoczyły niezwykle wyrównany bój z SP 19, który zakończył się remisem 0:0. Niewiele brakowało do naszego zwycięstwa. W tym momencie wiedzieliśmy, że złoty medal zdobędziemy dzięki wysokiemu zwycięstwu nad SP 25, a remis daje nam srebrny medal. Mecz zaczął się niezbyt dobrze bo od straconej bramki. Później dziewczyny wyrównały, a nawet wyszły na prowadzenie. Nie udało nam się podwyższyć prowadzenia, a SP 25 strzeliło nam gola na 2:2 i do końca musieliśmy walczyć o II miejsce na podium. I udało się! II miejsce na Mistrzostwach Poznania było nasze! Dodam, że bramki w ostatnim meczu zdobywały Agnieszka Bajer i Maja Gosławska. Świetnie w bramce spisywały się Gosia Górska i Martyna Komorska, a w obronie walczyły Ania Kolecka, Emilia Olbińska i Magdalena Mołoń. Bardzo dobre zmiany w ataku dawała również Jowita Ratajczak.

Gratulacje!