Konkurs „Lesen gehen”…

16 maja w Collegium Novum w Poznaniu odbył się etap wojewódzki Konkursu Pięknego Czytania utworów niemieckojęzycznych „Lesen gehen…” zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Poznaniu

i Bibliotekę Niemiecką BU UAM – partner Goethe Institut. Zadaniem uczestnika była prezentacja dwóch wybranych wierszy z listy utworów, opracowanej przez organizatorów konkursu. Oceniane były: płynność, wymowa, intonacja oraz interpretacja wiersza.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas II gimnazjum: Pola Hammermeister z II a oraz Mateusz Nowakowski z klasy II b PGS Serdeczne podziękowanie dla nich za pełną zaangażowania i emocji postawę i interpretację  wykonanych utworów!

Z całą pewnością to świetna metoda na wzbogacenie słownictwa i zdobycie motywacji do dalszej nauki języka obcego.