Pierwszoklasiści PSSP w Teatrze Wielkim

Pierwszoklasiści PSSP uczestniczyli 3 czerwca w przedstawieniu pt.: „Piotruś i wilk”. Muzyczna baśń Prokofiewa opowiada o chłopcu, który nie posłuchał dziadka i poszedł na łąkę bawić się ze zwierzętami. Dziadek ostrzegał Piotrusia przed niebezpiecznymi wilkami, które czyhają tylko na bezbronnych chłopców. Jednak Piotruś nie był wcale bezbronnym chłopcem… Świat stworzony przez artystów, oprócz zapoznania z fabułą, miał również zainteresować dzieci brzmieniem instrumentów orkiestrowych. Tak więc: Ptaszek zaśpiewał głosem fletu, Kaczuszka odezwała się dźwiękami oboju, Kot pomiaukiwał klarnetem, w imieniu Piotrusia przemówił kwartet smyczkowy… Było pięknie i żartobliwie, chwilami groźnie. Dzieci przeżyły historię poskromnienia wilków razem z Piotrusiem. Czas minął szybko. Wszyscy żałowali, że przedstawienie się skończyło tak szybko.