Wycieczka klas pierwszych PSSP

29 maja klasy pierwsze PSSP wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Paproć” koło Nowego Tomyśla. Dzieci już od samego rana czekały z niecierpliwością na autobus, którym pojechaliśmy. Podróż na miejsce minęła bardzo szybko.  Dzieci były zachwycone zwierzętami, które witały gości ze swoich wybiegów. Wokół było mnóstwo zieleni i nie brakowało miejsca, aby się pobawić i wybiegać. Wszystkich ucieszył plac zabaw. Gospodarze oprowadzili nas po swoim gospodarstwie. Pokazali nam swoje mini zoo, w którym można było zobaczyć, pogłaskać i nakarmić m.in. osiłka, sarenki, kucyki, zebrę. Najwięcej emocji wzbudzały dumne strusie oraz piękne pawie. Dzieci miały możliwość zobaczenia, jak wykonuje się koszyk wiklinowy oraz spróbować własnych sił przy wyplataniu wiklinowego koła. Na zakończenie wszystkie dzieci przejechały się bryczką. Wiejskie, zdrowe powietrze sprawiło, że zarówno drugie śniadanie jak i obiad zniknęły szybciutko. Wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia.

Zapraszamy do galerii.