Wykład „Młodzież i Trzecia Rzesza”

Kończy się rok szkolny, a  wraz z nim możliwość udziału młodzieży gimnazjalnej i licealnej z naszych szkół w wykładach, warsztatach i konferencjach organizowanych przez Instytut Filologii Germańskiej. Dziękujemy pani dr Justynie Krauze – Pierz za życzliwość i trud włożony w organizację całego przedsięwzięcia.

Oto krótkie podsumowanie Kasi Potarzyckiej, uczennicy klasy II PSLO, z ostatniego wykładu.

25 maja klasa II liceum wybrała się na wykład „Młodzież i Trzecia Rzesza”.  Towarzyszyły nam dobre humory, a słońce dodawało nam entuzjazmu 🙂 Podczas wykładu dowiedzieliśmy się m.in. o „Akcji palenia książek”, co nie tylko było pewnego rodzaju ciekawostką, ale także możliwością pogłębienia wiedzy historycznej. Dla uważnych słuchaczy czekał quiz oraz ciekawe nagrody. Po zakończonym wykładzie mogliśmy poczęstować się słodką przekąską.

Z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do szkoły.