Słówko

„Gdziekolwiek się znajdziecie, pokazujcie zawsze, że jesteście dobrymi chrześcijanami i pobożnymi ludźmi. Kochajcie, szanujcie i praktykujcie waszą świętą religie; tę religie, w której ja was wychowywałem i ustrzegłem przed niebezpieczeństwami i zepsuciem świata; tę religię, która pociesza nas w cierpieniach życia, umacnia w niepokoju śmierci i otwiera nam drzwi bezgranicznego szczęścia”
św. Jan Bosko

Kochani Byli Wychowankowie!
Te słowa Ksiądz Bosko skierował do Byłych Wychowanków Salezjańskich.
Za datę założenia Ruchu Byłych Wychowanków Salezjańskich uważa się 24 czerwca 1870 roku, kiedy grupa absolwentów szkół rzemieślniczych pierwszego oratorium na Valdocco w Turynie spotkała się z Księdzem Bosko. W dniu jego imienin pragnąc podziękować za otrzymane wychowanie i wykształcenie.
To pierwsze spotkanie, spontaniczne i okazjonalne, stało się zaczynem wielkiego ruchu byłych wychowanków. Starajmy się i miejmy nadzieję, że i nasza grupa będzie coraz liczniejsza!