Złote Igły Salezjańskie przyznane!

Dnia 25 czerwca w naszej szkole odbyła się III edycja konkursu „Złota Igła Salezjańska”. W tym roku aż 37 projektantów z różnych szkół przedstawiło swoje kolekcje.

Inspiracji do tworzenia niezwykłych kolekcji projektanci poszukiwali w sztuce współczesnej, dziełach sztuki, naturze czy muzyce. Kolekcje oceniane były w kategorii ubiór użytkowy oraz awangarda. Autorom najlepszych prac, zwycięzcom kategorii AWANGARDA, UBIÓR UŻYTKOWY przyznane zostały Złote Igły Salezjańskie oraz nagrody rzeczowe.
Sponsorami nagród była  już po raz trzeci firma odzieżowa :
Trynite – polski producent odzieży, Powiat Poznański oraz Kółko Krawieckie, które zebrało pieniądze ze sprzedaży własnych wyrobów krawieckich.

Jury konkursu oceniało: pomysł, kolorystykę, zharmonizowanie całości, wizjonerstwo, zgodność z trendami mody, ciekawą formę prezentacji.
Konkurs  „Złota Igła Salezjańska” skierowany jest do młodych projektantów mody, którzy pragnęli stworzyć indywidualną kolekcję i zaprezentować ją szerokiemu gronu publiczności, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich młodych projektantów i modeli na IV edycję konkursu, która odbędzie się za rok.

Wszystkim uczestniczącym serdecznie gratulujemy wspaniałych pomysłów i życzymy kolejnych, owocnych inspiracji!

Fotorelacja w galerii – zapraszamy.