Janek. Janek B. Janek Bosko. Ole!

Kochani Byli Wychowankowie!
200 lat temu 16 sierpnia 1815 roku w małej wiosce Becchi w pobliżu Turynu przyszedł na świat Jan Bosko. Święty Jan Bosko jest darem Ducha  Świętego dla kościoła tak o Księdzu Bosko pisał Robert Schiele. Duch Boży wysłał św. Jana Bosko jako zwiastun Dobrej Nowiny, biednym, opuszczonym i odrzuconym. Jego celem było przyniesienie na ziemię szczęścia, które wyzwala i kształtuje godność człowieka, czyniąc go dzieckiem Boga. W tym dniu warto szczególnie podziękować Bogu za tego wielkiego świętego, Ojca i Nauczyciela młodzieży. Zastanowić się co wniósł w moje życie. Pierwsze co mi się nasuwa to radość.

“Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać – to najlepsza filozofia”.

Kochani Byli Wychowankowie bądźcie zawsze radośni!