Słówko z okazji Tygodnia Wychowania

„Dla was żyję, dla was pracuję, dla was jestem gotowy oddać moje życie”
św. Jan Bosko


W tym roku po raz kolejny obchodzimy tydzień wychowania. Wychowanie to najważniejsze zadanie przed, którym stają nie tylko rodzice, ale również wychowawcy i nauczyciele.
Ksiądz Bosko całe swoje życie poświecił wychowaniu i kształtowaniu młodzieży. Uczynił to dzięki miłości, ponieważ to miłość pobudza i mobilizuje wychowawców do oddania się młodym. Pozwala pokonywać trudności i daje siłę by iść dalej bez względu na piętrzące się przeszkody. Bardzo ważne jest, aby wspólnota, w której wychowują się młodzi ludzie była pełna miłości i zrozumienia. Żeby to wszytko osiągnąć rodzice, nauczyciele, wychowawcy potrzebują wsparcia.
Dlatego w tym tygodniu proszę was Kochani Byli Wychowankowie, w modlitwach pamiętajcie o nas, waszych nauczycielach i wychowawcach.
Dobrego tygodnia. Bóg zapłać za modlitwę!