Edukacja regionalna pachnie rogalami

Stolica Wielkopolski jest znana przede wszystkim z wyjątkowych koziołków, które niestrudzenie wychodzą z wieży ratuszowej, by zaprezentować się turystom i mieszkańcom. To jednak nie są jedyne skarby poznańskiej ziemi.

Uczniowie klasy IIb PGS mieli okazję przekonać się, jak wyjątkową wizytówką miasta jest rogal świętomarciński. Wszystko dzięki wyjątkowej wycieczce do muzeum tego regionalnego przysmaku. Gimnazjaliści mogli tam poznać historię świętego Marcina. Sprawdzili się doskonale jako piekarze, wyrabiając ciasto na pyszne rogale. Spotkanie było także okazją, by utrwalić wiedzę z języka polskiego. Uczniowie żywo rozmawiali na temat gwary poznańskiej i dzięki temu wzbogacili swoje „prywatne słowniki gwary” o kilka nowych znaczeń. Zdobywanie wiedzy podczas wizyt w takich miejscach zamienia się zawsze w wyjątkową przygodę, którą długo się pamięta. Wspomnienia zostały trwale zapisane w naszych głowach, ponieważ towarzysząca spotkaniu atmosfera była niezwykle radosna, sprzyjała żartom i szczerym rozmowom.

Zapraszamy do galerii.