W Dniu Edukacji Narodowej

Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć, dociekliwy umysł do wypracowania umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!

(B.Conklin)

Drodzy Nauczyciele i Pracownicy,

pragniemy podziękować Wam za każdy dzień, w którym jesteście dla uczniów, za serce, które wkładacie w przekazywanie wiedzy, za to, że uczeń Szkoły Salezjańskiej staje się „dobrym chrześcijaninem i uczciwym obywatelem”.

Życzymy Wam

Wiary, że to co robicie, jest największym darem, jaki możecie ofiarować drugiemu człowiekowi.

Nadziei, że przekazywana przez Was wiedza jest początkiem „naukowej pasji” Waszych uczniów.

Miłości, aby nauczając i wychowując – uczniowie wiedzieli, że są przez Was kochani.