Podaj mydło!

Dur brzuszny, cholera, czerwonka, ostre biegunki to tylko niektóre z chorób, na które zapadają mieszkańcy krajów tropikalnych. Bywa, że choroby te kończą się śmiercią. Co je łączy? Wszystkie należą do chorób brudnych rąk. Można ich łatwo uniknąć po prostu myjąc ręce. Niektórzy z mieszkańców naszego świata nigdy nie myli rąk. Wolontariuszom pracującym w misyjnych przychodniach zdarza się uczyć tej czynności dorosłe już osoby. Aby dobre nawyki mogły trwać potrzebne jest mydło. W Kamerunie kostka mydła toaletowego kosztuje równowartość czterech złotych. Czasem tyle wynosi dzienny zarobek Kameruńczyka, jeśli oczywiście uda mu się znaleźć pracę.
Szkolne Koło Wolontariatu apeluje do wszystkich chętnych o zakup zwykłej kostki mydła – my przekażemy ją dalej.

Dary przekażemy Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio Akcja trwa do końca października.

Mydło można przynosić do sali 201.

Zachęcamy wszystkich!!!!!!!!!!