„Biegaj z Opel Szpot” – wygraliśmy po raz siódmy!

Niemal dokładnie w miesiąc po zakończeniu tegorocznej, dziewiątej edycji biegów z cyklu „Biegaj z Opel Szpot”, organizatorzy  oficjalne podali wyniki Rankingu szkół. Dlaczego dopiero teraz ? Organizatorzy ponad 3 tygodnie oczekiwali  na informacje, o liczbie uczniów w szkołach, które zajęły w klasyfikacji generalnej pierwsze 10 miejsc. Zgodnie z Regulaminem bowiem trzy najmniej liczebne szkoły z czołowej 10-tki otrzymały dodatkowo odpowiednio 150, 100 i 50 punktów. Szkołami tymi są : Gimnazjum nr 22 w Poznaniu – 150 pkt, Gimnazjum nr 43 w Poznaniu – 100 pkt  oraz Szkoła Podstawowa nr 23 w Poznaniu – 50 pkt.

Organizatorzy Oficjalnie zatem ogłosili, iż zwycięzcą IX edycji biegów z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” został Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu zdobywając 1471 punktów.

Miejsce drugie zajęło II Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu z 1067 punktami, miejsce trzecie Gimnazjum nr 43 w Poznaniu 850 punktów.

Gratuluję ! Wymienione wyżej trzy zwycięskie szkoły otrzymają podczas uroczystej Gali czeki na zakup sprzętu sportowego o łącznej wartości 6 000 złotych – za miejsce pierwsze wartości 3 000 zł, za miejsce drugie wartości 2 000 złotych i za  miejsce trzecie – wartości 1 000 złotych. Gala odbędzie się w listopadzie w szkole zwycięskiej, czyli w Naszej Szkole. O dokładnym terminie oczywiście zostaniemy poinformowani

Z liczb bezwzględnych – liczba zarejestrowanych przez Biuro uczestników biegów przekroczyła 31 tysięcy i wynosi dokładnie 31 065 osób. W Rankingu szkół natomiast zarejestrowanych zostało  w tegorocznej edycji 59 placówek. W naszej szkole wygląda to następująco: zdobyliśmy 1470 pkt na zdobyte punkty zapracowało 192 uczniów oraz  rodzice, dziadkowie, znajomi, nauczyciele. Liderami zostali dwaj uczniowie Stanisław  Kolecki  oraz Bartek Górski, którzy byli obecni na wszystkich biegach. Tuż za nimi Julia Gosławska i Joanna Górska 8 razy uczestniczyły w biegu.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne biegi w przyszłym roku 2016.

Pierwszy bieg  sobota 30.01. 2016r spotykamy się na Maltą o godz. 11 00

Zasady  punktacji w Rankingu szkół są od początku niezmienne , co oznacza, że  uczeń szkoły zdobywa w każdym biegu 2 pkt , a osoba towarzysząca ( rodzic, rodzeństwo, nauczyciel, znajomi ) 1 pkt za udział w każdym z 9 biegów.

Wyniki końcowe Rankingu szkół IX edycji Biegaj z Opel Szpot
1. Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu                       1471 pkt
2. II Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu                      1067 pkt
3. Gimnazjum nr 43 w Poznaniu                                         850 pkt