Prawo – warto znać!

Wieczór (10 listopada) grupa przyszłych prawników spędziła na Wydziale Prawa i Administracji (UAM) w Poznaniu.

Licealiści uczestniczyli w wykładzie dr Michała Strzelbickiego na temat konsekwencji prowadzenia pojazdów mechanicznych bez uprawnień (bez posiadania prawa jazdy), po spożyciu alkoholu, i w stanie nietrzeźwości.

Okazało się, że utrata prawa jazdy i ewentualna grzywna do 5 tysięcy jest niczym w porównaniu z konsekwencjami prawa cywilnego, jakie czekają osobę, która będąc pod wpływem alkoholu (dopalaczy/narkotyków) spowodowała wypadek.

Wśród takich konsekwencji może być nie tylko opłacenie rehabilitacji osobie poszkodowanej, ale i dożywotnie wypłacanie renty, niekiedy i całej rodzinie, która została poszkodowana wskutek wypadku, spowodowanego przez osobę będącą pod wpływem środków odurzających.

Bądźmy odpowiedzialni za siebie i za innych (nie tylko na drodze).

 

Informacje o kolejnych wykładach u wychowawców i u pedagoga szkolnego.