PSSP na Finale Festiwalu „Unihokej łączy dzieci” w Warszawie

W miniony weekend dziewczęta z PSSP wzięły udział w finałowym turnieju „Unihokej łączy dzieci”, który odbył się na dwóch halach sportowych w Warszawie. Przypomnę, że aby tam zagrać musiały wygrać eliminacje rejonowe, które odbyły się w Swarzędzu.

Do Warszawy dojechaliśmy późnym popołudniem w piątek. Po zakwaterowaniu poszliśmy na spacer po stolicy. Zobaczyliśmy Kolumnę Zygmunta, Stary Rynek i Barbakan. Podziwialiśmy również z daleka Stadion Narodowy.

Drugi dzień pobytu, to mecze grupowe, w których rozpoczęliśmy od przegranej 4:1 z drużyną UKS Biedronka Chudek, honorową bramkę zdobyła Marysia Wyrwińska, a najlepszą zawodniczką meczu została Zosia Wawrzyniak. Drugi mecz z SP 73 Warszawa to znacznie lepsza gra całej drużyny i wygrana 2:0 po bramkach Martyny Wawrzyniak, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. Ostatni mecz grupowy z SP Żurawica decydował o miejscu, z jakiego wyjdziemy z grupy. Wyszliśmy na prowadzenie po bramce Zosi Wawrzyniak, ale później przeciwniczki niespodziewanie wyrównały. Kiedy rywalki myślały już o końcowej syrenie na 25 sekund przed końcem meczu Martyna Wawrzyniak zdobyła bramkę na 2:1, a najlepszą zawodniczką meczu została Maria Kubzdela, która wybroniła wiele bardzo groźnych strzałów. Taki wynik oznaczał drugie miejsce w grupie.

W niedzielę czekały nas mecze o miejsca 5-8. Najpierw graliśmy z SP Nr 82 Gdańsk i przez większość meczu utrzymywał się wynik 0:0. Pod koniec drugiej połowy straciliśmy bramkę, ale nie wiarę w zwycięstwo. Na dwie minuty przed końcem zmieniliśmy bramkarkę i wprowadziliśmy szóstą zawodniczkę z pola. Chwilę później Martyna Wawrzyniak zdobyła bramkę na wagę remisu. W dogrywce gole nie padły i potrzebne były rzuty karne. Mimo zaciętej walki do końca przeciwniczki wygrały cały mecz 3:2.

Ostatni nasz mecz o siódme miejsce w turnieju rozpoczęliśmy dobrze, ale niestety szybko opadliśmy z sił i drużyna z Gdyni nas pokonała. Na koniec dostaliśmy pamiątkowe dyplomy i koszulki, a gratulacje otrzymaliśmy od Mariusza Czerkawskiego, wspaniałego polskiego hokeisty.

Jest to wspaniały sukces naszej drużyny, która zdobywa doświadczenie i będzie walczyła w Wielkopolskiej Lidze Unihokeja i rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego.

Skład zespołu:

Maria Kubzdela, Maria Wyrwińska, Maria Rister, Martyna Wawrzyniak, Zosia Wawrzyniak, Anna Brodniewicz, Karolina Miłkowska, Michalina Ratajczak, Zosia Purtak i Natalia Chudziak.

Trenerzy: Joanna Miłkowska i Łukasz Włoch.

Fotorelacja w galerii.