Konkurs Ojczyzny Polszczyzny

Cieszymy się, że w szkole podstawowej są dzieci, które chcą poznawać tajniki języka polskiego.
28 października 2015 r. uczniowie z klasy piątej i szóstej: Weronika Pierz, Magdalena Mołoń, Maja Dutkiewicz, Bartłomiej Białecki, Krzysztof Matuszewski, Hubert Jaźwicki, Marta Dutkiewicz, Kacper Jaźwicki, Matylda Kubiak, Marek Bąk, Kryspin Kwiatkowski, Antoni Baszyński, Zofia Wawrzyniak, Mikołaj Płaszczewski wzięli udział w I etapie Konkursu Ojczyzny Polszczyzny i wykonali testowe zadania zamknięte oraz otwarte, w których musieli wykazać się znajomością reguł gramatycznych i ortograficznych.
Już 4 listopada 2015 r. odbyła się część ustna, do której zakwalifikowali się uczniowie: Weronika Pierz, Magdalena Mołoń, Maja Dutkiewicz, Bartłomiej Białecki, Krzysztof Matuszewski, Hubert Jaźwicki, Marta Dutkiewicz, Kacper Jaźwicki i Matylda Kubiak. Ich zadanie nie było łatwe, bowiem po wylosowaniu tematu i 45-minutowym przygotowaniu konkursowicze prezentowali swoje opowiadania przed publicznością.
Gratulujemy wszystkim, którzy zdecydowali się zmierzyć z zadaniami konkursowymi!
Pragniemy poinformować, iż dwie uczennice Weronika Pierz i Magdalena Mołoń zakwalifikowały się do II etapu rejonowego.

Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!